MASAŻ SHANTALA

Jest wiele sposobów na budowanie więzi i relacji z dzieckiem.

Pierwsze chwile po porodzie, kontakt skóra do skóry, pierwsze karmienie – to jest wyjątkowy czas nawiązania bliskiej relacji.

Czasami okoliczności niezależne od nas mogą zakłócić ten moment … to nic … bliskość, dotyk, kangurowanie, noszenie i przytulanie pozwolą na wypełnienie tego braku.

Masaż Shantala jest jednym ze sposobów budowania więzi poprzez dotyk pełen spokoju i miłości.

Każda nauka masażu zawiera w sobie też naukę podstawowych elementów przyjaznej pielęgnacji (podnoszenie, noszenie, odkładanie, przekładanie dziecka).

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

1. Spotkania odbywają się zwykle w godzinach przedpołudniowych. Niemowlęta przed ukończeniem 1 roku życia zaleca się masować właśnie w tych godzinach.

2. Dobrze jest, nakarmić maluszka jakiś czas przed spotkaniem, żeby głód nie przeszkadzał w nowej aktywności. Tu postępujemy inaczej jest w przypadku porady laktacyjnej.

3. Warto przygotować duży ręcznik czy dużą tetrową pieluchę, wygodny strój i dobry nastrój. Przyda się także porcja mleka, jeśli dziecko nie jest karmione piersią, dlatego że zazwyczaj masowanie kończy się właśnie kolejnym karmieniem i zaśnięciem.

4. Proszę się nie obawiać, jeśli maluch nie będzie miał ochoty na masaż akurat w chwili naszego spotkania. Rodzice wówczas ćwiczą na lalce, którą przynoszę ze sobą.

 

 

MIEJSCE KONSULTACJI:

wizyta domowa

CZAS TRWANIA:

2 godziny

KOSZT KONSULTACJI

 300 zł

Poza Łodzią oraz w odległych rejonach Łodzi – koszt jest ustalany indywidualnie w zależności od lokalizacji i możliwości dojazdu.

 

SPOSOBY PŁATNOŚCI:

Przelew BLIK na mój nr telefonu 664 914 704 (sposób preferowany)

Przelew tradycyjny na nr konta w mBanku 25 1140 2004 0000 3702 8255 2422

Gotówka

 

POSŁUCHAJ:

Znaczenie dotyku – masaż Shantala

POCZYTAJ:

Kontakt skóra do skóry

 

Zapraszam Cię na mój kanał na Youtube LAKTOSFERA by Elżbieta Szkudlarek

Znajdziesz ta wiele wartościowych materiałów z zakresu opieki, pielęgnacji i karmienia noworodków i niemowląt.

Z góry dziękuję za każdą subskrypcję, w ten sposób pomagasz mi w docieraniu do szerszego grona kobiet.