MASAŻ SHANTALA

Jest wiele sposobów na budowanie więzi i relacji z dzieckiem.

Pierwsze chwile po porodzie, kontakt skóra do skóry, pierwsze karmienie – to jest wyjątkowy czas nawiązania bliskiej relacji.

Czasami okoliczności niezależne od nas mogą zakłócić ten moment … to nic … bliskość, dotyk, kangurowanie, noszenie i przytulanie pozwolą na wypełnienie tego braku.

Masaż Shantala jest jednym ze sposobów budowania więzi poprzez dotyk pełen spokoju i miłości.

Każda nauka masażu zawiera w sobie też naukę podstawowych elementów przyjaznej pielęgnacji (podnoszenie, noszenie, odkładanie, przekładanie dziecka).

 

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ:

1. Spotkania odbywają się zwykle w godzinach przedpołudniowych. Niemowlęta przed ukończeniem 1 roku życia zaleca się masować właśnie w tych godzinach.

2. Dobrze jest, nakarmić maluszka jakiś czas przed spotkaniem, żeby głód nie przeszkadzał w nowej aktywności. Tu postępujemy inaczej jest w przypadku porady laktacyjnej.

3. Warto przygotować duży ręcznik czy dużą tetrową pieluchę, wygodny strój i dobry nastrój. Przyda się także porcja mleka, jeśli dziecko nie jest karmione piersią, dlatego że zazwyczaj masowanie kończy się właśnie kolejnym karmieniem i zaśnięciem.

4. Proszę się nie obawiać, jeśli maluch nie będzie miał ochoty na masaż akurat w chwili naszego spotkania. Rodzice wówczas ćwiczą na lalce, którą przynoszę ze sobą.


POSŁUCHAJ:

Znaczenie dotyku – masaż Shantala

POCZYTAJ:

Kontakt skóra do skóry