O MNIE

Nazywam się Elżbieta Szkudlarek

Jestem żoną, mamą 5 dzieci, lekarzem, certyfikowanym doradcą laktacyjnym, diagnostą, instruktorem przyjaznej pielęgnacji i masażu Shantala, instruktorem szkoły rodzenia.

Moją pasją jest wspieranie rodziców w początkach rodzicielstwa.

Moją misją jest edukacja rodziców, aby mogli jak najlepiej przeżyć czas przyjścia dziecka na świat, świadomie i spokojnie niezależnie od różnych okoliczności.

Od ponad 9 lat wspieram mamy w okresie okołoporodowym.

Pomagam przechodzić przez różne trudności związane z karmieniem zarówno piersią jak i butelką, pielęgnacją i opieką nad noworodkiem/niemowlęciem. Towarzyszę na mlecznej drodze od okresu bezpośrednio po porodzie do momentu zakończenia laktacji, jak i w ogóle w rodzicielstwie.

Dzielę się wiedzą medyczną opartą na faktach, doświadczeniem pracy w szpitalu i poradni laktacyjnej oraz własnym doświadczeniem kobiety i mamy wielodzietnej.

Pracuję w duchu rodzicielstwa bliskości.

Jestem propagatorem edukacji przedporodowej w zakresie świadomego karmienia, pielęgnacji i opieki nad noworodkiem/niemowlęciem. Pomagam przygotować się do porodu w szpitalu tak, aby móc przeżyć okres okołoporodowy jak najlepiej. Spokojnie, bez zbędnego stresu, w wolności od nadmiaru często sprzecznych informacji i presji marketingu.

Przebieg ciąży, porodu i okresu okołoporodowego ma szczególne znaczenie dla adaptacji i rozwoju noworodka, rozbudzenia laktacji, budowania relacji mamy w dzieckiem. Warto się przygotować na różne scenariusze.

Działam na rzecz zwiększenia świadomości praw pacjentów (matek i dzieci) wynikających z zapisów Standardu Organizacji Opieki Okołoporodowej, które są bezpodstawnie łamane w wielu placówkach służby zdrowia.Co mnie wyróżnia:

 • 7 lat pracy na oddziale neonatologii i  intensywnej terapii noworodka jako lekarz rezydent

 • 2 lata pracy w szpitalu położniczym na stanowisku doradcy laktacyjnego

 • 9 lat prowadzenia własnej praktyki Poradnia laktacyjna

 • ponad 3500 wysłuchanych pacjentek

 • własne doświadczenie porodu zarówno drogą cięcia cesarskiego jak i drogami natury (siłami niestety nie) oraz 5 różnych dróg mlecznych

 • należę do Polskiego Towarzystwa Konsultantów i Doradców Laktacyjnych

 • od marca 2023 jestem pracownikiem Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt

  ICZMP w Łodzi

 • prowadzę konsultacje poporodowe i przedporodowe w ramach wizyt w gabinecie, w domu, konsultacji on-line oraz teleporad

 • w codziennej pracy oprócz wiedzy opartej na badaniach naukowych korzystam również z własnych bardzo różnorodnych doświadczeń związanych z porodami oraz karmieniem moich dzieci

 • pogłębiam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne poprzez udział w konferencjach, zjazdach, warsztatach oraz szkoleniach w zakresie laktacji oraz dziedzin pokrewnych, takich jak neurologopedia, fizjoterapia, psychologia

 • współpracuję z różnymi inicjatywami edukacyjnymi skierowanymi do kobiet w ciąży i z małymi dziećmi

 • cyklicznie biorę udział jako ekspert w lokalnych  i ogólnopolskich inicjatywach skierowanych do kobiet w ciąży i z małymi dziećmi, m.in. w warsztatach SideraLove MamyZnajdziesz mnie w Internecie również na YouTube, zapraszam Cię na mój kanał:

LAKTOSFERA by Elżbieta Szkudlarek

Znajdziesz tam wiele wartościowych materiałów z zakresu opieki, pielęgnacji i karmienia noworodków i niemowląt.

Z góry dziękuję za każdą subskrypcję, w ten sposób pomagasz mi w docieraniu do szerszego grona kobiet.


Mogę się również pochwalić publikacją w renomowanym czasopiśmie dla lekarzy „Pediatria po Dyplomie”:

„Diagnostyka skróconego wędzidełka języka w praktyce poradni laktacyjnej”

Dlaczego kobiety mają trudności z karmieniem piersią?


Opinie na temat mojej pracy przeczytasz tu: