EDUKACJA PRZED PORODEM

Karmienie piersią i butelką

Edukacja przed porodem w zakresie karmienia piersią jest kluczowa.

Warto poznać jak przebiega laktacja oraz jakie czynniki mogą ją zakłócić, jak ocenić czy dziecko ssie pierś efektywnie i czy jest właściwie odżywione i rośnie prawidłowo.

Jeśli zdecydowałaś się karmić butelką od samego początku, to też warto abyś się dowiedziała jak to robić prawidłowo. Technika karmienia butelką jest bardzo ważna.  Warto odpowiednio wspierać rozwój dziecka i uniknąć takich skutków jak m.in. przekarmienie.

Doświadczenie doradcy praktyka i mamy pokazuje jak trudny pomimo swej wyjątkowości bywa okres okołoporodowy.

Zmęczenie, ból, zmiany hormonalne i emocjonalne wpływają istotnie na postrzeganie rzeczywistości. To nie jest czas na „studiowanie” wiedzy o laktacji i karmieniu piersią 😉 To jest czas na spokój, bliskość i obserwacje.

Daję praktyczne wskazówki, znając od podszewki realia szpitalnej rzeczywistości.

 

Przyjazna pielęgnacja

Drugim ważnym aspektem edukacji przed porodem to zapoznanie się ze sposobami pielęgnacji noworodka, które pomogą mu lepiej się zaadoptować do życia po drugiej stronie brzucha. Przyjazna pielęgnacja to wspaniały sposób na wspieranie rozwoju maluszka poprzez codziennie czynności, budowania relacji z nim oraz profilaktyki wad postawy w przyszłości.

Więcej na temat: KONSULTACJA PRZYJAZNA PIELĘGNACJA

 

MIEJSCE KONSULTACJI:

wizyta domowa, konsultacja on-line

 

KONSULTACJA ON-LINE

 

CZAS TRWANIA:

2 godziny

 

KOSZT:

w domu/on-line – 250 zł

CENNIK

 

GRATIS:

dostęp do kursu dla kobiet w ciąży/rodziców „PLAN „B”

W listopadzie 2021 roku odbyła się pierwsza edycja kursu „PLAN „B”, celem którego jest praktyczne przygotowanie mam/rodziców do przeżycia okresu okołoporodowego spokojnie i bez zbędnego stresu niezależnie od przebiegu porodu, zewnętrznych okoliczności i rutyny szpitalnej.

Aktualnie nagrania z kursu są dostępne dla każdej mamy jako dodatek do konsultacji przedporodowej (na żywo/on-line) w cenie konsultacji.

 

WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW NA TEMAT KURSU

 

 

POSŁUCHAJ:

Pierwsze doby po porodzie są kluczowe

Stymulacja laktacji w sytuacjach trudnych

POCZYTAJ:

Kiedy warto udać się do doradcy laktacyjnego

Jak zwiększyć swoje szanse na udane karmienie piersią